خرید سنسور

سنسور یا حسگر نوعی قطعه الکترونیکی است که به کمیت های فیزیکی حساسیت نشان می دهد. و آن را به صورت سیگنال های دیجیتال و یا آنالوگ مخابره می نماید ، به زبان ساده تفاوت سنسور با ماژول در نوع راه اندازی است که ماژول استفاده راحت تری را برای مصرف کننده به ارمغان می آورد. برای خرید انواع سنسور از محصولات بهنام کیت دیدن نمایید.

سنسور چیست و چه کاربردی دارد

سنسور به زبان ساده نوعی المان الکتریکی است که به کمیت های فیزیکی مانند نور حساس است و می تواند مقدار کمیت ها را حس نموده و آن را گزارش دهد. (به صورت دیجیتالی یا آنالوگ)

کاربرد های سنسور بسیار زیاد بوده و در این مقال نمی گنجد ، یک مثال برای کاربرد سنسور ها در استفاده آن ها در خط تولید است تا بتوانیم با استفاده از سنسور وزن از وزن جعبه های خالی خط تولید آگاه شویم و به صورت خودکار آن ها را از ریل خارج کنیم.

سنسور صنعتی 

بدیهی است که سنسور هایی که در محیط های نظامی و صنعتی استفاده می شوند نیازمند دقت بالا و با توجه به محل استفاده از ویژگی های خاص بهره مند باشند ، از جمله دمای کاری خاص و ولتاژ کاری خاص و یا ضد ضربه بودن و ضد آب بودن ، البته شایان ذکر است که این نوع سنسور ها از قیمت بالا برخوردار هستند.

انواع سنسور

سنسور های القایی و سنسور های مجاورتی دو نوع اصلی سنسور ها هستند ، شاخه ها و تنوع های دسته بندی در سنسور ها بسیار زیاد است ، از جمله سنسور های پر مصرف صنعت رباتیک می توان به سنسور های آلتراسونیک اشاره نمود.

زیر شاخه های سنسور

سنسور (5)